ERASMUS+ GÖNÜLLÜLÜK FAALİYETLERİ (EVS-ESC) DAİMİ BAŞVURU FORMU

Gönüllülük faaliyetleri (AGH-EVS); sosyal hizmet, çevre, yaygın eğitim programları, bilgi, iletişim ve kültür gibi birçok alanda faaliyet gösteren kurumların günlük işlerine katkıda bulunarak gençlere becerilerini geliştirmeleri için ideal bir fırsat sunmaktadır.

 

Gönüllülük faaliyetleri, aynı zamanda, gençlerin özgüvenlerini geliştirmeleri, aktif vatandaşlar olmaları ve farklı kültürleri deneyimlemeleri için de bir fırsattır. Gönüllülük faaliyeti bir yıla kadar sürebilmektedir.

 

Gönüllülük faaliyetleri (AGH-EVS) 18-30 yaş arası tüm gençlere açıktır. 

 

Belediyemizin koordinatör ve gönderici olarak yürüttüğü/yürüteceği Kısa Dönem Gönüllülük Faaliyetleri alanındaki projeler için daima başvuru yapabilirsiniz. Projelerimiz planlandığında başvurularınız incelenecektir. Uygun görülen adaylar ile iletişime geçilecektir.

 

Planlanan projelerimizde ortak olarak çalıştığımız ülke Portekiz'dir. Portekiz'de; Porto, Braga ve Lizbon'dan farklı kurumlar ile planlanan projelerimizde katılımcılarımız başvuru formlarında verdikleri cevaplara göre uygun kurumlara yönlendirileceklerdir.

 

Projelerimizin hepsi kısa dönem olup; 30-40 gün arası faaliyetleri kapsamaktadır. Başvuru formunda hangi aylarda faaliyete katılabileceğinizi seçebilirsiniz.

 

Ortak kurumlarımızın çalışmaları genellikle çocuklar ve gençler ile ilgili projelerdir. Bu projelerde gönüllü olmak isteyen gençlerimiz için başvuru formu aşağıda yer almaktadır.

 

Not: Daha önce başvuru yapanların tekrar başvuru yapmasına gerek yoktur.

 

Başvuru formu için tıklayınız.